(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Iveco Daily (Nr 6579478)

Waga
Sztuk
Iveco Daily
Długość
770 cm
Szerokość
230 cm
Wysokość
340 cm
3600 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
3600 kg
Dystans
1438 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Region Flamandzki, Erpe-Mere

Od 19 wrz 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Ołtarze-Gołacze

Od 19 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.