(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Iveco Daily (Nr 6892152)

Waga Sztuk
Iveco Daily
Długość
700 cm
Szerokość
200 cm
Wysokość
315 cm
3200 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 3200 kg
Dystans 1770 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, England, Newark

Od 23 lis 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Szczerców

Od 23 lis 2020 do 31 gru 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się często, gdy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.