(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

iveco daily autolaweta (Nr 4241173)

Marka i model:

Iveco daily autolaweta dlugosc 7.5 metra

Waga w kg (łączna):

3000

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1394.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Greater London, London Colney

Od 17 kwi 2019 do 20 kwi 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Gosław

Od 20 kwi 2019 do 27 kwi 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.