(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-22 11:52

Iveco daily długi wysoki

(Nr 2404360)
Iveco daily długi wysoki

Marka i model:

Iveco max długi i wysoki

Waga w kg (łączna):

1900.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 125.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jak zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Kędzierzyn-Koźle, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bielsko-Biała, 64-735, Polska

Od 23 lut 2018 do 31 mar 2018