(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Iveco Daily Firgon + Toyota Aygo (Nr 7220469)

Iveco Daily Firgon + Toyota Aygo
Waga
Sztuk
Iveco Daily Firgon + Toyota Aygo
Długość
722 cm
Szerokość
200 cm
Wysokość
258 cm
2354 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2354 kg
Dystans
2768 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Dąbrowa Górnicza

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.