(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Iveco Dalili Blizniak Izoterpa 100% sprawy Pojazd (Nr 6843628)

Waga
Sztuk
Iveco Dalili Blizniak Izoterpa 100% sprawy Pojazd
Długość
600 cm
Szerokość
215 cm
Wysokość
280 cm
2600 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2600 kg
Dystans
541 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 14 lis 2020 do 21 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Wola Zachariaszowska

Od 14 lis 2020 do 22 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.