IZH Jupiter 5-020-03 (Nr 7857910)

IZH Jupiter 5-020-03
Waga
Sztuk
IZH Jupiter 5-020-03
Długość
220 cm
193 kg
1
Łączna waga:
193 kg
Dystans
3533 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Rosja, Udmurcja, Iżewsk

Od 4 wrz 2021 do 27 lis 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Hanau

Od 23 paź 2021 do 27 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się względnie trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie złudnie. Poprawnie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.