jach zaglowy (Nr 6397703)

Długość [m]:

12

Szerokość [m]:

4.25

Wysokość [m]:

3.6

Waga w kg (łączna):

10000

Dystans: 1011.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Port-Saint-Louis-Du-Rhône

Od 3 sie 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

Od 3 sie 2020 do 30 wrz 2020


Transport jachtów

Transport łodzi żaglowej

Żeby zdobyć najlepszą wycenę za transport żaglówki, należy podać gabaryty i wagę łodzi. Takie parametry można uzyskać od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu mierzy się zaczynając od końca dziobu, aż do środkowej części rufy, za to wysokość wymierza się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, za to szerokość liczy się w najszerszym miejscu żaglówki. Znajomość wymiarów żaglówki ułatwi przewoźnikom dopasować odpowiednią naczepę oraz spełnić obowiązujące wymogi dyktowane przepisami drogowymi.

W sytuacji, gdy zestaw przekroczy 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z antenami ulokowanymi na bramownicach. Waga jachtu wraz z transportującym go samochodem prawdopodobnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o dokładnej wadze żaglówki jest niezbędna dla przewoźnika. Łódź żaglowa powinna być ważona w takim samym stanie, w którym jest odbywał się jej transport (przykładowo z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport łodzi żaglowej, warto zabrać wszystkie niepotrzebne rzeczy i pozostawić tylko te, które są konieczne na łajbie. Wszelkie elementy, jakie zostały zostawione na jachcie powinny zostać osłonięte i unieruchomione. Żagle żaglówki powinny zostać zdjęte i zwinięte, przyrządy elektroniczne odłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Koszt transportu jachtu
Koszty transportu żaglówki zależne są zazwyczaj od rozmiarów i wagi żaglówki, jak również od odcinka między załadunkiem, a rozładunkiem. Ceny transportu niedużych jachtów zaczynają się od 1,2 zł za kilometr. Za transport dużych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł/km. Np., za przewóz jachtu z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Przy przewozie żaglówki na odcinku Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 zł.