Jach zaglowy 2 kile (Nr 7950137)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Jach zaglowy 2 kile
650 x 220 x 170 cm
1500 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
1500 kg
Dystans
591 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Rychwałd

Od 6 wrz 2021 do 31 paź 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Zdbice

Od 13 wrz 2021 do 1 lis 2021


Zadaj pytanie

Transport jachtów

Transport łodzi żaglowej

Kiedy chcemy zdobyć dokładną wycenę za transport żaglówki, trzeba podać gabaryty i ciężar łodzi. Takie dane można dostać od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu mierzy się od krańca dziobu do środka rufy, za to wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części jachtu, a szerokość bierze się w najszerszym miejscu jachtu. Rozeznanie się w wymiarach łodzi żaglowej pomoże przewoźnikom dobrać właściwą przyczepę i spełnić obowiązujące zalecenia narzucone przepisami drogowymi.

W przypadku, jeżeli zestaw będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on posiadać urządzenie viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z antenami usytuowanymi na bramownicach. Waga łodzi żaglowej wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnej wadze jachtu jest niezbędna dla firmy transportowej. Łódź żaglowa powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim będzie odbywał się jej transport (czyli np. z wyposażeniem, z bagażem). Nim rozpoczniemy transport łodzi żaglowej, wypadałoby zabrać jak najwięcej ekwipunku i pozostawić wyłącznie te, jakie są konieczne na łodzi. Wszelkie przedmioty, które zostały zostawione na jachcie powinny zostać zabezpieczone i unieruchomione. Żagle łodzi żaglowej powinny być zdjęte i zabezpieczone, przyrządy elektroniczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Cena przewozu łodzi żaglowej
Ceny transportu żaglówki związane są głównie od rozmiarów i ciężaru żaglówki, jak również od odcinka pomiędzy załadunkiem, a rozładunkiem. Koszty przewozu małych jachtów rozpoczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za transport dużych jachtów wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Na przykład, za przewóz żaglówki z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Za transport łodzi żaglowej na odcinku Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 zł.