(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jacht (Nr 4883802)

Długość [m]:

10

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

3.5

Waga w kg (łączna):

6700

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 248.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 9 wrz 2019 do 31 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Nowa Sól

Od 9 wrz 2019 do 31 paź 2019


Transport jachtów

Transport łodzi żaglowej

Kiedy chcemy zdobyć dokładną wycenę za transport jachtu, trzeba podać gabaryty i wagę łodzi. Takie parametry można dostać od wytwórcy – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu wymierza się od końca dziobu, aż do środka rufy, zaś wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, a szerokość wymierza się w najszerszym miejscu łodzi żaglowej. Zorientowanie się w wymiarach jachtu ułatwi firmom transportowym dobrać odpowiednią naczepę oraz spełnić formalne wymogi nakładane przez przepisy drogowe.

W sytuacji, jeżeli zestaw będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami ulokowanymi na bramownicach. Waga jachtu wraz z transportującym go samochodem prawdopodobnie przekroczy 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnym ciężarze łodzi żaglowej jest niezbędna dla firmy transportowej. Łódź powinna być ważona w identycznym stanie, w którym jest odbywał się jej transport (czyli np. z umeblowaniem, z bagażem). Przed transportem łodzi żaglowej, wypadałoby wyciągnąć jak najwięcej rzeczy i pozostawić wyłącznie te, które są konieczne na pokładzie. Wszelkie przedmioty, które pozostały na jachcie powinny zostać osłonięte i przymocowane. Żagle żaglówki powinny być usunięte z masztu i zwinięte, urządzenia elektryczne wyłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena przewozu łodzi żaglowej
Koszty przewozu jachtu zależne są głównie od rozmiarów i ciężaru żaglówki, a także od długości trasy między załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty transportu małych jachtów rozpoczynają się od 1,2 zł/km. Za transport dużych jachtów zapłaci się 2,5-3 zł za kilometr. Na przykład, za przewóz jachtu z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 zł. Za transport jachtu na trasie z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 zł.