(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Jacht 5,5 tony 9 metrów x 2,5 metra. Wysokośc 3 metry (Nr 8118303)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Jacht 5,5 tony 9 metrów x 2,5 metra. Wysokośc 3 metry
900 x 250 x 300 cm
5500 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
5500 kg
Dystans
467 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Wolin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Ostrzeszów

Termin elastyczny


Transport jachtów

Przewożenie łodzi żaglowej

Kiedy chcemy otrzymać dokładną wycenę za przewóz żaglówki, trzeba podać wielkość oraz wagę łodzi. Takie dane można otrzymać od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki mierzy się zaczynając od końca dziobu, aż do środkowej części rufy, za to wysokość wymierza się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, za to szerokość bierze się w najszerszym miejscu żaglówki. Znajomość wymiarów jachtu pomoże przewoźnikom dobrać odpowiednią przyczepę oraz spełnić formalne wymogi narzucone przez przepisy drogowe.

W przypadku, jeżeli całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on posiadać urządzenie viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z antenami ulokowanymi na bramownicach. Waga jachtu wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnym ciężarze jachtu jest bardzo ważna dla firmy transportowej. Żaglówka powinna być ważona w takim samym stanie, w którym będzie transportowana (przykładowo z umeblowaniem, z bagażem). Przed transportem jachtu, wypadałoby wyciągnąć wszystkie niepotrzebne rzeczy i pozostawić wyłącznie te, jakie są konieczne na pokładzie. Wszystkie elementy, które zostały zostawione na żaglówce powinny zostać ochronione i przymocowane. Żagle jachtu powinny zostać usunięte z masztu i zwinięte, urządzenia elektryczne odłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Koszt transportu jachtu
Ceny przewozu żaglówki uzależnione są przede wszystkim od rozmiarów i ciężaru żaglówki, jak również od odcinka pomiędzy załadunkiem, a rozładunkiem. Koszty przewozu niewielkich łodzi żaglowych rozpoczynają się od 1,2 zł/km. Za transport dużych łodzi żaglowych zapłaci się 2,5-3 zł/km. Przykładowo, za transport żaglówki z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Za przewóz jachtu na odcinku uiszczono kwotę 2690 zł.