(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Jachty Dodano: 2018-04-30 15:35

jacht 8.5m waga 4t szer 2.5m Płaskie dno, nie wymaga podpór

(Nr 2647196)
jacht 8.5m waga 4t szer 2.5m Płaskie dno, nie wymaga podpór

Długość [m]:

8.5

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

4000.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 263.00 km

Transport jachtów

    Żeby otrzymać dokładną wycenę za przewóz żaglówki, należy podać gabaryty oraz wagę łodzi. Takie parametry można zdobyć od producenta – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej wymierza się zaczynając od końca dziobu do środkowej części rufy, natomiast wysokość bierze się od dna do najwyższej stałej części jachtu, za to szerokość wymierza się w najszerszym miejscu łodzi żaglowej. Znajomość wymiarów łodzi żaglowej pomoże firmom transportowym dopasować odpowiednią przyczepę i spełnić obowiązujące wymogi narzucone przepisami drogowymi.

    W sytuacji, jeżeli zestaw przekroczy 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że zobowiązuje się on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z odbiornikami umieszczonymi na bramownicach. Waga żaglówki wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnej wadze żaglówki jest bardzo ważna dla firmy transportowej. Łódź żaglowa powinna być ważona w takim samym stanie, w którym będzie przewożona (przykładowo z umeblowaniem, z bagażem). Przed transportem jachtu, warto wyjąć jak najwięcej ekwipunku i pozostawić tylko te, jakie są niezbędne na pokładzie. Wszystkie rzeczy, jakie zostały zostawione na jachcie powinny zostać osłonięte i przymocowane. Żagle żaglówki powinny być zdjęte i zabezpieczone, przyrządy elektryczne odłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Koszt transportu łodzi żaglowej
    Koszty transportu żaglówki uzależnione są na ogół od wielkości i ciężaru łodzi żaglowej, a także od długości trasy między załadunkiem, a rozładunkiem. Ceny przewozu małych łodzi żaglowych rozpoczynają się od 1,2 zł/km. Za przewóz dużych łodzi żaglowych zapłaci się 2,5-3 zł za kilometr. Np., za przewóz łodzi żaglowej z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Za przewóz łodzi żaglowej na odcinku z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 zł.

Adres i termin nadania

Otwock, Polska

28 maj 2018

Adres i termin dostawy

Giżycko, 11-500, Polska

Termin elastyczny