(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Jachty Dodano: 2018-02-23 12:16

jacht 850 x 280 (Nr 2407980)

jacht 850 x 280

Długość [m]:

8.5

Szerokość [m]:

2.8

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

2000.00

Dystans: 429.00 km

Transport jachtów

    Aby uzyskać dokładną wycenę za transport jachtu, należy podać wymiary i ciężar łodzi. Takie parametry można dostać od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu mierzy się zaczynając od krańca dziobu do środka rufy, natomiast wysokość bierze się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, za to szerokość bierze się w najszerszym miejscu żaglówki. Wiedza o wymiarach łodzi żaglowej pomoże przewoźnikom dobrać właściwą przyczepę oraz spełnić obowiązujące wymogi dyktowane przepisami drogowymi.

    W sytuacji, jeżeli zestaw będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że powinien on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z antenami umieszczonymi na bramownicach. Waga łodzi żaglowej wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnej wadze jachtu jest istotna dla firmy transportowej. Łódź powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim jest przewożona (przykładowo z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Przed transportem łodzi żaglowej, warto wyjąć wszystkie niepotrzebne rzeczy i zostawić wyłącznie te, jakie są konieczne na pokładzie. Wszelkie elementy, które zostały zostawione na jachcie powinny zostać zabezpieczone i przymocowane. Żagle żaglówki powinny być usunięte z masztu i zwinięte, urządzenia elektroniczne wyłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena transportu żaglówki
    Koszty transportu łodzi żaglowej zależne są głównie od rozmiarów i ciężaru łodzi żaglowej, jak również od odcinka pomiędzy załadunkiem, a rozładunkiem. Koszty transportu małych żaglówek rozpoczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za transport dużych łodzi żaglowych zapłaci się 2,5-3 zł za kilometr. Np., za transport łodzi żaglowej z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Za transport jachtu na trasie Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 zł.

Adres i termin nadania

Neumünster, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Słubice, 69-100, Polska

Termin elastyczny