(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

jacht DZ (Nr 7766978)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
jacht DZ
1100 x 260 x 250 cm
1900 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
1900 kg
Dystans
607 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Goczałkowice-Zdrój

Od 21 cze 2021 do 25 cze 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Augustów

Od 26 cze 2021 do 27 cze 2021


Transport jachtów

Przewożenie łodzi żaglowej

Żeby dostać dokładną wycenę za przewóz żaglówki, trzeba podać wymiary i ciężar łodzi. Takie parametry można zdobyć od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu wymierza się od końca dziobu do środka rufy, natomiast wysokość wymierza się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, a szerokość liczy się w najszerszym miejscu łodzi żaglowej. Znajomość wymiarów jachtu ułatwi firmom transportowym dopasować odpowiednią przyczepę oraz spełnić obowiązujące wymogi nakładane przepisami drogowymi.

W przypadku, jeśli całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że powinien on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami ulokowanymi na bramownicach. Waga łodzi żaglowej wraz z przewożącym go samochodem prawdopodobnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnym ciężarze jachtu jest niezbędna dla firmy transportowej. Łódź powinna być ważona w takim samym stanie, w którym będzie transportowana (przykładowo z umeblowaniem, z bagażem). Nim rozpoczniemy transport łodzi żaglowej, warto wyjąć wszystkie niepotrzebne rzeczy i zostawić tylko te, które są niezbędne na łodzi. Wszystkie przedmioty, które pozostały na łodzi żaglowej powinny być osłonięte i unieruchomione. Żagle łodzi żaglowej powinny zostać usunięte z masztu i zwinięte, przyrządy elektryczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Cena przewozu żaglówki
Ceny transportu żaglówki związane są przede wszystkim od wielkości i ciężaru jachtu, a także od długości trasy między załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty przewozu niewielkich łodzi żaglowych rozpoczynają się od 1,2 zł/km. Za transport dużych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Przykładowo, za przewóz jachtu z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Przy transporcie żaglówki na trasie z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 zł.