(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Jachty Dodano: 2017-08-28 17:44

jacht motorowy

(Nr 1992329)
jacht motorowy

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

1,5

Wysokość [m]:

1,5

Waga w kg (łączna):

300.00

Dystans: 1393.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport jachtu

    Gdy potrzebujemy otrzymać dokładną wycenę za przewóz żaglówki, trzeba podać gabaryty i wagę łodzi. Takie dane można uzyskać od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu wymierza się od krańca dziobu, aż do środkowej części rufy, zaś wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części łodzi, za to szerokość wymierza się w najszerszym miejscu jachtu. Znajomość wymiarów jachtu ułatwi przewoźnikom dopasować odpowiednią naczepę oraz spełnić formalne zalecenia narzucone przepisami drogowymi.

    W sytuacji, kiedy zestaw będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, które komunikuje się z antenami rozmieszczonymi na bramownicach. Ciężar łodzi żaglowej wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnym ciężarze łodzi żaglowej jest bardzo ważna dla przewoźnika. Łódź żaglowa powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim będzie odbywał się jej transport (czyli np. z wyposażeniem, z bagażem). Nim rozpoczniemy transport żaglówki, wypadałoby wyciągnąć jak najwięcej ekwipunku i pozostawić wyłącznie te, które są konieczne na łajbie. Wszystkie rzeczy, jakie zostały zostawione na jachcie powinny zostać osłonięte i przymocowane. Żagle łodzi żaglowej powinny zostać usunięte z masztu i zabezpieczone, urządzenia elektryczne odłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt transportu jachtu
    Koszty transportu łodzi żaglowej zależne są na ogół od rozmiarów i ciężaru żaglówki, jak również od odcinka między załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty transportu małych łodzi żaglowych rozpoczynają się od 1,2 zł za kilometr. Za transport dużych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Przykładowo, za transport jachtu z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 złotych. Za transport żaglówki na trasie Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 zł.

Adres i termin nadania

Vlissingen, Holandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wyszków, Polska

Termin elastyczny