(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Łodzie motorowe Dodano: 2017-09-04 23:26

jacht motorowy

(Nr 2008781)

Długość [m]:

14.50

Szerokość [m]:

4.25

Wysokość [m]:

4.6

Waga w kg (łączna):

15100.00

Dystans: 2577.00 km

Informacje dodatkowe:

termin przełom wrzesień-pazdziernik 2017. możliwy port docelowy w obrębie włochy, chorwacja, grecja

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport łodzi motorowej

    Koszt transportu łodzi z silnikiem uzależniony jest zazwyczaj od gabarytu i ciężaru łodzi, jak również od odległości jaką ma do pokonania przesyłka. Cena transportu małej łodzi motorowej to 1,20 zł/km. Tymczasem cena transportu większej łodzi motorowej lub dużego jachtu to średnio 2,50 do 3 zł/km. Cena przewozu małych, nieciężkich łodzi dla wędkarzy zaczyna się nawet od 0,30 zł/km. Dla porównania przewiezienie roweru wodnego wynosi niecałe 0,80 złotych za kilometr.

    Przykładowo, przetransportowanie łodzi o wadze 200 kg na trasie z Olsztyna do Jasła (552 km) kosztował 649 zł, czyli 1,20 złotych za kilometr. Za transport łodzi o wadze 350 kg na trasie Gassy (woj. mazowieckie) – Olsztyn (236 kilometry) kosztował 550 złotych, zatem 2,30 złotych za kilometr.

    Za transport jachtu o wadze aż 700 kilogramów na odcinku Bourne (Wielka Brytania) – Nowa Sól (1462 km) zapłacono 2000 zł, zatem zaledwie 1,40 złotych za kilometr.

    Przed wyceną transportu łodzi warto sprawdzić, czy wymiary podane przez producenta to realne wielkości łodzi. Długość liczy się od środka rufy do końca dziobu, za to szerokość wyznacza punt, w jakim łódź z silnikiem jest najszersza.

Procedury

    W trakcie transportu łodzi zaleca się wybór mniej uczęszczanych tras jak i również unikanie godzin o wysokim natężeniu ruchu. Masa łodzi i lawety nie powinna być większa niż 3,5 tony, w przeciwnym razie firmę transportową obowiązuje dysponowanie systemem ViaTOLL. W przypadku, gdy łódź będzie transportowana drogą morską, niezbędne jest posiadanie papierów upoważniających do pływania. Należy poinformować przewoźnika, czy łódź jest ubezpieczona, a także czy dostępne są w niej środki ratunkowe i narzędzia nawigacyjne.

Adres i termin nadania

Gdańsk, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Πειραιάς, Grecja

Termin elastyczny