(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Łodzie motorowe Dodano: 2017-09-04 23:26

jacht motorowy

(Nr 2008781)

Długość [m]:

14.50

Szerokość [m]:

4.25

Wysokość [m]:

4.6

Waga w kg:

15100.00

Dystans: 2577.00 km

Informacje dodatkowe:

termin przełom wrzesień-pazdziernik 2017. możliwy port docelowy w obrębie włochy, chorwacja, grecja

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport łodzi motorowych

    Koszt przewozu łodzi z silnikiem uzależniony jest zwykle od wymiaru i ciężaru łodzi, a także od długości trasy jaka jest do pokonania. Cena transportu małej łodzi z silnikiem to 1,20 złotych za kilometr. Jednakże koszt przewozu większej łodzi z silnikiem lub dużego jachtu to blisko 2,50 - 3 złotych za kilometr. Koszt przewozu niewielkich, lekkich łodzi dla wędkarzy rozpoczyna się nawet od 0,30 zł/km. Dla porównania transport roweru wodnego to koszt około 0,80 zł/km.

    Przykładowo, transport łodzi o ciężarze całkowitym 200 kg na trasie z Olsztyna do Jasła (552 kilometry) kosztował 649 złotych, czyli 1,20 zł/km. Za transport łodzi o wadze 350 kilogramów na odcinku Gassy (woj. mazowieckie) – Olsztyn (236 kilometry) kosztował 550 złotych, czyli 2,30 zł/km.

    Za transport jachtu o wadze prawie 700 kg na odcinku Bourne (UK) – Nowa Sól (1462 km) zapłacono 2000 zł, zatem zaledwie 1,40 zł/km.

    Przed wyceną transportu łodzi warto sprawdzić, czy gabaryty podane przez producenta to faktyczne wielkości łodzi. Długość liczymy od końca dziobu do środka rufy, a szerokość wyznacza punt, w którym łódź z silnikiem jest najszersza.

Procedury

    W trakcie transportu łodzi radzi się wybór mało uczęszczanych dróg i omijanie godzin o najwyższym natężeniu ruchu. Masa zestawu nie powinna przekraczać 3,5 tony, w przeciwnym razie firmę transportową obowiązuje dysponowanie systemem ViaTOLL. W przypadku, gdy łódź będzie przewożona drogą morską, niezbędne jest posiadanie dokumentów upoważniających do pływania. Należy poinformować przewoźnika, czy łajba jest ubezpieczona, jak również czy posiadają w łodzi środki ratunkowe i narzędzia nawigacyjne.

Adres i termin nadania

Gdańsk, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Pireus, Grecja

Termin elastyczny