(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jacht motorowy (Nr 4579517)

Jacht motorowy

Długość [m]:

14

Szerokość [m]:

4.5

Wysokość [m]:

3.2

Waga w kg (łączna):

12000

Dystans: 718.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Brandenburgia, Fürstenberg/havel

14 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Giżycko

18 paź 2019


Transport jachtów

Transportowanie łodzi żaglowej

Gdy potrzebujemy otrzymać najlepszą wycenę za transport łodzi żaglowej, trzeba podać gabaryty i ciężar łodzi. Takie dane można dostać od wytwórcy – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki mierzy się od końca dziobu, aż do środkowej części rufy, natomiast wysokość bierze się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, a szerokość mierzy się w najszerszym miejscu łodzi żaglowej. Znajomość wymiarów łodzi żaglowej pomoże firmom transportowym dobrać odpowiednią przyczepę oraz spełnić formalne zalecenia narzucone przepisami drogowymi.

W sytuacji, jeżeli całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on posiadać urządzenie viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami ulokowanymi na bramownicach. Waga jachtu wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przekroczy 3,5 tony – dlatego informacja o dokładnym ciężarze jachtu jest potrzebna dla przewoźnika. Łódź żaglowa powinna być ważona w takim samym stanie, w którym będzie przewożona (przykładowo z umeblowaniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport żaglówki, należy zabrać jak najwięcej ekwipunku i zostawić tylko te, jakie są niezbędne na łodzi. Wszystkie elementy, które pozostały na łodzi żaglowej powinny zostać osłonięte i unieruchomione. Żagle łodzi żaglowej powinny zostać zdjęte i zwinięte, urządzenia elektroniczne odłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt przewozu żaglówki
Ceny transportu jachtu związane są zazwyczaj od wielkości i ciężaru żaglówki, jak również od odcinka między załadunkiem, a rozładunkiem. Koszty transportu niedużych żaglówek zaczynają się od 1,2 zł za kilometr. Za przewóz większych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Np., za transport żaglówki z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 złotych. Za transport łodzi żaglowej na trasie z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 zł.