jacht motorowy (Nr 7663676)

jacht motorowy
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
jacht motorowy
850 x 250 x 300 cm
2500 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
2500 kg
Dystans
291 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Nieborów

Od 14 cze 2021 do 21 cze 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Elbląg

Od 21 cze 2021 do 28 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport jachtów

Transport jachtu

Gdy potrzebujemy dostać najlepszą wycenę za transport żaglówki, należy podać gabaryty i wagę łodzi. Takie parametry można otrzymać od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej wymierza się zaczynając od krańca dziobu, aż do środkowej części rufy, zaś wysokość wymierza się od dna do najwyższej stałej części jachtu, a szerokość bierze się w najszerszym miejscu jachtu. Wiedza o wymiarach jachtu ułatwi przewoźnikom dopasować odpowiednią naczepę i spełnić obowiązujące zalecenia narzucone przez przepisy drogowe.

W sytuacji, jeżeli całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, które komunikuje się z odbiornikami umieszczonymi na bramownicach. Waga jachtu wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnej wadze jachtu jest istotna dla firmy transportowej. Żaglówka powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim jest przewożona (czyli np. z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport żaglówki, warto zabrać jak najwięcej rzeczy i zostawić tylko te, jakie są niezbędne na pokładzie. Wszelkie elementy, jakie zostały zostawione na jachcie powinny zostać zabezpieczone i unieruchomione. Żagle jachtu powinny być usunięte z masztu i zabezpieczone, urządzenia elektroniczne wyłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena przewozu jachtu
Ceny transportu łodzi żaglowej uzależnione są głównie od wielkości i ciężaru łodzi żaglowej, jak również od odcinka między załadunkiem, a rozładunkiem. Koszty transportu małych łodzi żaglowych zaczynają się od 1,2 zł za kilometr. Za transport większych jachtów wyda się 2,5-3 zł/km. Np., za transport jachtu z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Za przewóz żaglówki na odcinku Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 zł.