Jacht motorowy (Nr 8037926)

Jacht motorowy
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Jacht motorowy
570 x 210 x 150 cm
600 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
600 kg
Dystans
15 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Koronowo

Od 1 paź 2021 do 10 paź 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Mąkowarsko

Od 1 paź 2021 do 10 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport jachtów

Przewożenie jachtu

Gdy potrzebujemy otrzymać dokładną wycenę za transport jachtu, należy podać gabaryty oraz wagę łodzi. Takie dane można uzyskać od wytwórcy – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki mierzy się zaczynając od krańca dziobu, aż do środkowej części rufy, natomiast wysokość wymierza się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, za to szerokość wymierza się w najszerszym miejscu łodzi. Zorientowanie się w wymiarach łodzi żaglowej pomoże przewoźnikom dobrać odpowiednią przyczepę oraz spełnić obowiązujące wymogi nakładane przepisami drogowymi.

W sytuacji, gdy całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, które komunikuje się z odbiornikami ulokowanymi na bramownicach. Waga jachtu wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przekroczy 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnym ciężarze żaglówki jest bardzo ważna dla przewoźnika. Żaglówka powinna być ważona w identycznym stanie, w którym jest odbywał się jej transport (czyli np. z umeblowaniem, z ekwipunkiem). Przed transportem jachtu, wypadałoby zabrać jak najwięcej ekwipunku i pozostawić tylko te, jakie są konieczne na łodzi. Wszelkie elementy, które zostały zostawione na łodzi żaglowej powinny zostać zabezpieczone i przymocowane. Żagle jachtu powinny być usunięte z masztu i zwinięte, urządzenia elektryczne odłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Koszt przewozu jachtu
Ceny przewozu żaglówki związane są przede wszystkim od wielkości i wagi żaglówki, jak również od odcinka między załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny transportu niedużych jachtów zaczynają się od 1,2 zł za kilometr. Za przewóz dużych łodzi żaglowych zapłaci się 2,5-3 zł za kilometr. Przykładowo, za przewóz łodzi żaglowej z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 zł. Przy transporcie jachtu na trasie Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 złotych.