(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jacht Sasanka Viva700 (Nr 5725794)

Długość [m]:

7.30

Szerokość [m]:

2.50

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

1500

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 211.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Niedźwiedzi Róg

3 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Siemiany

3 kwi 2020


Transport jachtów

Przewożenie łodzi żaglowej

Aby otrzymać najlepszą wycenę za transport jachtu, trzeba podać wymiary oraz wagę łodzi. Takie parametry można otrzymać od wytwórcy – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki mierzy się od krańca dziobu, aż do środka rufy, za to wysokość bierze się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, za to szerokość wymierza się w najszerszym miejscu łodzi żaglowej. Rozeznanie się w wymiarach jachtu ułatwi przewoźnikom dopasować właściwą przyczepę i spełnić obowiązujące zalecenia narzucone przepisami drogowymi.

W sytuacji, jeżeli całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on posiadać urządzenie viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z antenami umieszczonymi na bramownicach. Ciężar żaglówki wraz z przewożącym go samochodem prawdopodobnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnej wadze łodzi żaglowej jest potrzebna dla firmy transportowej. Łódź żaglowa powinna być ważona w takim samym stanie, w którym jest odbywał się jej transport (przykładowo z umeblowaniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport żaglówki, należy zabrać jak najwięcej ekwipunku i pozostawić tylko te, jakie są niezbędne na łodzi. Wszystkie przedmioty, jakie zostały zostawione na żaglówce powinny zostać osłonięte i unieruchomione. Żagle jachtu powinny zostać usunięte z masztu i zwinięte, urządzenia elektryczne odłączone, a kable i przewody osłonięte.

Cena transportu żaglówki
Ceny przewozu łodzi żaglowej związane są głównie od wielkości i wagi jachtu, jak również od odcinka między załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny transportu niewielkich łodzi żaglowych rozpoczynają się zwykle od 1,2 zł za kilometr. Za transport większych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł/km. Na przykład, za transport jachtu z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 zł. Za przewóz jachtu na odcinku uiszczono kwotę 2690 zł.