(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jacht spacerowy motorowy (Nr 5646395)

Długość [m]:

7.5

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

1800

Dystans: 1857.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Møre Og Romsdal, Alesund

15 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Sępopol

20 lut 2020


Transport jachtów

Przewożenie jachtu

Żeby otrzymać najlepszą wycenę za transport żaglówki, należy podać gabaryty oraz wagę łodzi. Takie parametry można uzyskać od producenta – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej wymierza się od końca dziobu, aż do środkowej części rufy, zaś wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części jachtu, a szerokość bierze się w najszerszym miejscu łodzi. Rozeznanie się w wymiarach żaglówki pomoże firmom transportowym dopasować odpowiednią przyczepę oraz spełnić obowiązujące zalecenia dyktowane przepisami drogowymi.

W przypadku, gdy całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z antenami usytuowanymi na bramownicach. Ciężar łodzi żaglowej wraz z przewożącym go samochodem prawdopodobnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnej wadze jachtu jest niezbędna dla przewoźnika. Łódź żaglowa powinna być ważona w identycznym stanie, w którym będzie transportowana (przykładowo z wyposażeniem, z bagażem). Przed transportem łodzi żaglowej, warto wyjąć jak najwięcej ekwipunku i pozostawić tylko te, jakie są konieczne na łajbie. Wszelkie przedmioty, które zostały zostawione na jachcie powinny zostać zabezpieczone i unieruchomione. Żagle jachtu powinny być zdjęte i zwinięte, przyrządy elektryczne wyłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena transportu żaglówki
Koszty transportu żaglówki związane są przede wszystkim od wielkości i wagi łodzi żaglowej, jak również od odcinka pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty przewozu niedużych żaglówek zaczynają się zwykle od 1,2 zł za kilometr. Za przewóz dużych jachtów zapłaci się 2,5-3 zł za kilometr. Np., za przewóz łodzi żaglowej z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Za transport jachtu na trasie uiszczono kwotę 2690 zł.