Jacht zagłówki tango 720 family (Nr 7520733)

Jacht zagłówki tango 720 family
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Jacht zagłówki tango 720 family
720 x 280 x 180 cm
2000 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
2000 kg
Dystans
263 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Toruń

Od 1 maj 2021 do 22 maj 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Mikołajki

Termin elastyczny


Transport jachtów

Transportowanie jachtu

Kiedy chcemy zdobyć najlepszą wycenę za transport jachtu, należy podać wielkość i wagę łodzi. Takie parametry można uzyskać od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu wymierza się zaczynając od końca dziobu do środkowej części rufy, za to wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, a szerokość mierzy się w najszerszym miejscu żaglówki. Znajomość wymiarów jachtu pomoże przewoźnikom dobrać właściwą naczepę i spełnić formalne wymogi dyktowane przez przepisy drogowe.

W przypadku, jeżeli całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że powinien on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami rozmieszczonymi na bramownicach. Waga łodzi żaglowej wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o dokładnym ciężarze żaglówki jest potrzebna dla firmy transportowej. Żaglówka powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim będzie przewożona (czyli np. z wyposażeniem, z bagażem). Przed transportem jachtu, warto wyjąć jak najwięcej ekwipunku i pozostawić wyłącznie te, które są konieczne na łajbie. Wszystkie przedmioty, jakie zostały zostawione na żaglówce powinny zostać osłonięte i unieruchomione. Żagle jachtu powinny zostać zdjęte i zwinięte, urządzenia elektryczne odłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena przewozu żaglówki
Ceny transportu łodzi żaglowej związane są zazwyczaj od rozmiarów i wagi łodzi żaglowej, jak również od długości trasy między załadunkiem, a rozładunkiem. Ceny przewozu niedużych łodzi żaglowych rozpoczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za przewóz dużych jachtów wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Np., za transport łodzi żaglowej z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Przy przewozie żaglówki na trasie z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 złotych.