(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Jachty Dodano: 2017-06-27 09:34

Jacht żaglowy

(Nr 1873397)
Jacht żaglowy

Długość [m]:

9

Szerokość [m]:

2,98

Wysokość [m]:

2,7

Waga w kg:

4500.00

Dystans: 144.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport jachtu

    Kiedy chcemy zdobyć dokładną wycenę za transport żaglówki, należy podać wymiary i wagę łodzi. Takie dane można uzyskać od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej mierzy się zaczynając od końca dziobu do środka rufy, za to wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, za to szerokość liczy się w najszerszym miejscu jachtu. Zorientowanie się w wymiarach jachtu pomoże przewoźnikom dopasować właściwą naczepę oraz spełnić obowiązujące wymogi dyktowane przepisami drogowymi.

    W przypadku, kiedy całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że powinien on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z antenami ulokowanymi na bramownicach. Ciężar łodzi żaglowej wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przekroczy 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnej wadze łodzi żaglowej jest bardzo ważna dla firmy transportowej. Żaglówka powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim będzie przewożona (przykładowo z umeblowaniem, z ekwipunkiem). Przed transportem jachtu, należy zabrać wszystkie niepotrzebne rzeczy i zostawić tylko te, które są niezbędne na łajbie. Wszystkie rzeczy, które zostały zostawione na łodzi żaglowej powinny zostać zabezpieczone i przymocowane. Żagle żaglówki powinny być usunięte z masztu i zwinięte, przyrządy elektryczne odłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt transportu żaglówki
    Koszty przewozu jachtu uzależnione są na ogół od wielkości i wagi jachtu, jak również od długości trasy między załadunkiem, a rozładunkiem. Ceny transportu niedużych żaglówek zaczynają się od 1,2 zł/km. Za transport większych łodzi żaglowych zapłaci się 2,5-3 zł/km. Np., za przewóz łodzi żaglowej z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 zł. Za transport jachtu na trasie z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 złotych.

Adres i termin nadania

Ostróda, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Giżycko, Polska

Termin elastyczny