(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jacht żaglowy (Nr 4743088)

Jacht żaglowy

Długość [m]:

10.05

Szerokość [m]:

4.38

Wysokość [m]:

4

Waga w kg (łączna):

3000

Budżet zlecenia [zł]:

10000

Dystans: 452.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Ustka

14 sie 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Brandenburgia, Werder (Havel)

14 sie 2019


Transport jachtów

Przewożenie łodzi żaglowej

Gdy potrzebujemy dostać dokładną wycenę za transport żaglówki, trzeba podać gabaryty i ciężar łodzi. Takie dane można dostać od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu mierzy się zaczynając od końca dziobu, aż do środkowej części rufy, zaś wysokość wymierza się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, a szerokość liczy się w najszerszym miejscu łodzi żaglowej. Wiedza o wymiarach jachtu pomoże przewoźnikom dobrać właściwą naczepę i spełnić obowiązujące zalecenia nakładane przez przepisy drogowe.

W sytuacji, kiedy zestaw przekroczy 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z antenami rozmieszczonymi na bramownicach. Ciężar żaglówki wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o dokładnej wadze jachtu jest bardzo ważna dla firmy transportowej. Żaglówka powinna być ważona w identycznym stanie, w którym będzie odbywał się jej transport (przykładowo z umeblowaniem, z ekwipunkiem). Przed transportem jachtu, należy wyciągnąć jak najwięcej ekwipunku i zostawić tylko te, które są konieczne na pokładzie. Wszystkie przedmioty, jakie pozostały na żaglówce powinny zostać osłonięte i przymocowane. Żagle łodzi żaglowej powinny być usunięte z masztu i zabezpieczone, przyrządy elektryczne odłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt przewozu jachtu
Koszty transportu jachtu zależne są na ogół od rozmiarów i ciężaru jachtu, jak również od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a rozładunkiem. Koszty transportu niedużych łodzi żaglowych rozpoczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za transport dużych jachtów zapłaci się 2,5-3 zł/km. Przykładowo, za transport jachtu z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Za transport jachtu na trasie z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 zł.