Jacht żaglowy (Nr 5297270)

Długość [m]:

9

Szerokość [m]:

2.96

Wysokość [m]:

2.4

Waga w kg (łączna):

3500

Dystans: 1143.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Iława

Od 30 cze 2020 do 10 lip 2020

Adres i termin dostawy

Szwecja, Södermanlands Län, Nyköping

Termin elastyczny


Transport jachtów

Transportowanie jachtu

Kiedy chcemy uzyskać dokładną wycenę za przewóz łodzi żaglowej, trzeba podać gabaryty oraz ciężar łodzi. Takie dane można zdobyć od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu mierzy się zaczynając od końca dziobu, aż do środka rufy, za to wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, a szerokość mierzy się w najszerszym miejscu żaglówki. Znajomość wymiarów jachtu ułatwi przewoźnikom dobrać odpowiednią naczepę i spełnić obowiązujące zalecenia dyktowane przepisami drogowymi.

W sytuacji, kiedy całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, które komunikuje się z odbiornikami usytuowanymi na bramownicach. Waga żaglówki wraz z przewożącym go samochodem prawdopodobnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnej wadze łodzi żaglowej jest niezbędna dla firmy transportowej. Łódź powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim jest transportowana (czyli np. z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Przed transportem żaglówki, warto wyciągnąć jak najwięcej ekwipunku i zostawić tylko te, jakie są niezbędne na łajbie. Wszystkie przedmioty, jakie zostały zostawione na żaglówce powinny być zabezpieczone i przymocowane. Żagle łodzi żaglowej powinny być usunięte z masztu i zabezpieczone, przyrządy elektroniczne wyłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena przewozu łodzi żaglowej
Ceny transportu żaglówki zależne są zazwyczaj od rozmiarów i ciężaru żaglówki, jak również od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny przewozu niedużych żaglówek zaczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za przewóz większych łodzi żaglowych zapłaci się 2,5-3 zł za kilometr. Przykładowo, za przewóz łodzi żaglowej z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Za transport łodzi żaglowej na trasie uiszczono kwotę 2690 złotych.