(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

jacht żaglowy (Nr 5367950)

Długość [m]:

8

Szerokość [m]:

2.8

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

2400

Dystans: 961.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Sztokholm, Åkersberga

Od 28 lis 2019 do 26 mar 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Termin elastyczny


Transport jachtów

Transport jachtu

Żeby uzyskać dokładną wycenę za transport żaglówki, trzeba podać wielkość i wagę łodzi. Takie dane można zdobyć od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki mierzy się od końca dziobu do środkowej części rufy, za to wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, za to szerokość wymierza się w najszerszym miejscu żaglówki. Zorientowanie się w wymiarach łodzi żaglowej pomoże firmom transportowym dobrać odpowiednią przyczepę oraz spełnić obowiązujące zalecenia nakładane przepisami drogowymi.

W sytuacji, kiedy zestaw przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on dysponować urządzeniem viaBox, które komunikuje się z odbiornikami usytuowanymi na bramownicach. Waga jachtu wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o dokładnym ciężarze żaglówki jest istotna dla przewoźnika. Żaglówka powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim będzie przewożona (czyli np. z umeblowaniem, z bagażem). Przed transportem jachtu, należy zabrać jak najwięcej rzeczy i zostawić tylko te, które są konieczne na łajbie. Wszystkie rzeczy, jakie pozostały na jachcie powinny zostać zabezpieczone i przymocowane. Żagle jachtu powinny być usunięte z masztu i zabezpieczone, przyrządy elektryczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Cena przewozu żaglówki
Koszty transportu łodzi żaglowej związane są na ogół od wielkości i ciężaru jachtu, jak również od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a rozładunkiem. Ceny przewozu małych żaglówek zaczynają się od 1,2 zł/km. Za transport większych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł/km. Przykładowo, za przewóz żaglówki z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Za przewóz żaglówki na odcinku Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 złotych.