jacht zaglowy (Nr 6469968)

Długość [m]:

9.2

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

3000

Dystans: 878.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Vlaanderen, Antwerpia

2 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Od 21 wrz 2020 do 22 wrz 2020


Transport jachtów

Przewożenie jachtu

Gdy potrzebujemy dostać najlepszą wycenę za przewóz łodzi żaglowej, trzeba podać wielkość oraz ciężar łodzi. Takie dane można otrzymać od wytwórcy – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki wymierza się zaczynając od krańca dziobu, aż do środka rufy, za to wysokość wymierza się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, a szerokość wymierza się w najszerszym miejscu żaglówki. Zorientowanie się w wymiarach jachtu ułatwi przewoźnikom dopasować właściwą naczepę i spełnić formalne zalecenia narzucone przepisami drogowymi.

W przypadku, kiedy całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że powinien on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami usytuowanymi na bramownicach. Ciężar jachtu wraz z przewożącym go samochodem prawdopodobnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o dokładnej wadze żaglówki jest bardzo ważna dla przewoźnika. Żaglówka powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim będzie transportowana (czyli np. z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport jachtu, warto wyjąć wszystkie niepotrzebne rzeczy i pozostawić wyłącznie te, jakie są niezbędne na łajbie. Wszystkie przedmioty, jakie pozostały na łodzi żaglowej powinny być ochronione i unieruchomione. Żagle jachtu powinny zostać usunięte z masztu i zabezpieczone, urządzenia elektroniczne odłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt przewozu żaglówki
Koszty transportu żaglówki zależne są przede wszystkim od wielkości i wagi łodzi żaglowej, a także od odcinka między załadunkiem, a rozładunkiem. Koszty przewozu niewielkich jachtów rozpoczynają się od 1,2 zł za kilometr. Za transport dużych jachtów zapłaci się 2,5-3 zł/km. Np., za transport łodzi żaglowej z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 złotych. Przy transporcie żaglówki na trasie uiszczono kwotę 2690 zł.