Jacht żaglowy (Nr 6784972)

Długość [m]:

14

Szerokość [m]:

3.5

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

5700

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 615.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Mikołajki

Od 19 kwi 2021 do 24 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Od 23 kwi 2021 do 24 kwi 2021


Transport jachtów

Transportowanie łodzi żaglowej

Gdy potrzebujemy zdobyć najlepszą wycenę za przewóz żaglówki, trzeba podać gabaryty oraz wagę łodzi. Takie parametry można uzyskać od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu wymierza się od końca dziobu, aż do środkowej części rufy, zaś wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części jachtu, a szerokość wymierza się w najszerszym miejscu łodzi. Rozeznanie się w wymiarach łodzi żaglowej ułatwi firmom transportowym dobrać odpowiednią przyczepę oraz spełnić obowiązujące zalecenia dyktowane przepisami drogowymi.

W przypadku, jeśli całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z odbiornikami rozmieszczonymi na bramownicach. Ciężar żaglówki wraz z przewożącym go samochodem prawdopodobnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o dokładnym ciężarze łodzi żaglowej jest potrzebna dla przewoźnika. Żaglówka powinna być ważona w identycznym stanie, w którym jest transportowana (czyli np. z umeblowaniem, z bagażem). Nim rozpoczniemy transport łodzi żaglowej, warto zabrać wszystkie niepotrzebne rzeczy i zostawić wyłącznie te, jakie są konieczne na pokładzie. Wszelkie przedmioty, jakie zostały zostawione na żaglówce powinny zostać ochronione i przymocowane. Żagle żaglówki powinny zostać usunięte z masztu i zwinięte, urządzenia elektryczne odłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt transportu żaglówki
Ceny przewozu jachtu zależne są zazwyczaj od wielkości i wagi łodzi żaglowej, a także od odcinka między załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty transportu małych łodzi żaglowych rozpoczynają się zwykle od 1,2 zł za kilometr. Za transport większych jachtów zapłaci się 2,5-3 zł/km. Np., za transport żaglówki z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 zł. Za transport jachtu na odcinku z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 zł.