(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jacht żaglowy (Nr 7430323)

Jacht żaglowy

Długość [m]:

13

Szerokość [m]:

4

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

11300

Dystans: 1468.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Friuli-Wenecja Julijska, Precenicco

25 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

30 kwi 2021


Transport jachtów

Przewożenie jachtu

Kiedy chcemy uzyskać dokładną wycenę za przewóz jachtu, należy podać gabaryty oraz wagę łodzi. Takie parametry można uzyskać od producenta – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu wymierza się zaczynając od końca dziobu do środka rufy, zaś wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części jachtu, za to szerokość liczy się w najszerszym miejscu łodzi. Rozeznanie się w wymiarach jachtu ułatwi przewoźnikom dobrać odpowiednią przyczepę oraz spełnić obowiązujące zalecenia narzucone przepisami drogowymi.

W sytuacji, kiedy całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że zobowiązuje się on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z antenami usytuowanymi na bramownicach. Waga jachtu wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnej wadze łodzi żaglowej jest potrzebna dla firmy transportowej. Łódź powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim będzie odbywał się jej transport (przykładowo z wyposażeniem, z bagażem). Przed transportem jachtu, wypadałoby wyciągnąć jak najwięcej ekwipunku i zostawić tylko te, które są niezbędne na pokładzie. Wszystkie elementy, jakie zostały zostawione na jachcie powinny zostać ochronione i przymocowane. Żagle żaglówki powinny zostać zdjęte i zabezpieczone, przyrządy elektroniczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Cena przewozu jachtu
Koszty przewozu łodzi żaglowej uzależnione są na ogół od wielkości i ciężaru żaglówki, a także od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny przewozu niedużych łodzi żaglowych rozpoczynają się zwykle od 1,2 zł za kilometr. Za transport dużych jachtów wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Np., za transport żaglówki z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Przy transporcie jachtu na trasie z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 zł.