(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Jacht żaglowy (Nr 7562944)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Jacht żaglowy
930 x 278 x 300 cm
3900 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
3900 kg
Dystans
1994 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Wolin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Castelló D'empúries

Termin elastyczny


Transport jachtów

Transportowanie jachtu

Kiedy chcemy uzyskać najlepszą wycenę za przewóz jachtu, należy podać wymiary oraz wagę łodzi. Takie parametry można uzyskać od wytwórcy – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej mierzy się od końca dziobu do środkowej części rufy, zaś wysokość wymierza się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, za to szerokość mierzy się w najszerszym miejscu żaglówki. Rozeznanie się w wymiarach żaglówki pomoże firmom transportowym dobrać właściwą naczepę oraz spełnić obowiązujące zalecenia dyktowane przepisami drogowymi.

W przypadku, gdy zestaw przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z odbiornikami umieszczonymi na bramownicach. Ciężar żaglówki wraz z przewożącym go samochodem prawdopodobnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o dokładnym ciężarze żaglówki jest niezbędna dla firmy transportowej. Żaglówka powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim jest przewożona (czyli np. z umeblowaniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport jachtu, warto wyjąć jak najwięcej ekwipunku i zostawić tylko te, które są konieczne na łajbie. Wszelkie przedmioty, jakie pozostały na jachcie powinny być zabezpieczone i przymocowane. Żagle łodzi żaglowej powinny zostać usunięte z masztu i zwinięte, przyrządy elektryczne wyłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Koszt transportu łodzi żaglowej
Koszty transportu żaglówki związane są na ogół od rozmiarów i wagi żaglówki, a także od długości trasy między załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny przewozu niewielkich jachtów rozpoczynają się od 1,2 zł/km. Za przewóz dużych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł/km. Np., za transport żaglówki z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 zł. Przy przewozie łodzi żaglowej na odcinku z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 złotych.