(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

jacht żaglowy (Nr 8012965)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
jacht żaglowy
850 x 255 x 170 cm
2500 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
2500 kg
Dystans
526 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Mikołajki

13 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Zawiercie

13 wrz 2021


Transport jachtów

Przewożenie łodzi żaglowej

Kiedy chcemy otrzymać dokładną wycenę za transport żaglówki, trzeba podać gabaryty i wagę łodzi. Takie dane można otrzymać od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu mierzy się zaczynając od krańca dziobu do środkowej części rufy, natomiast wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, za to szerokość mierzy się w najszerszym miejscu łodzi żaglowej. Zorientowanie się w wymiarach żaglówki ułatwi firmom transportowym dopasować odpowiednią naczepę i spełnić formalne zalecenia nakładane przepisami drogowymi.

W sytuacji, gdy zestaw będzie większy niż 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że powinien on posiadać urządzenie viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami ulokowanymi na bramownicach. Ciężar jachtu wraz z transportującym go samochodem prawdopodobnie przekroczy 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnej wadze łodzi żaglowej jest istotna dla przewoźnika. Łódź żaglowa powinna być ważona w takim samym stanie, w którym będzie przewożona (przykładowo z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport żaglówki, warto zabrać jak najwięcej rzeczy i pozostawić wyłącznie te, które są niezbędne na pokładzie. Wszystkie przedmioty, jakie zostały zostawione na jachcie powinny zostać ochronione i unieruchomione. Żagle łodzi żaglowej powinny być usunięte z masztu i zwinięte, urządzenia elektryczne odłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt transportu żaglówki
Ceny transportu łodzi żaglowej związane są przede wszystkim od wielkości i wagi łodzi żaglowej, jak również od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a rozładunkiem. Ceny transportu małych jachtów rozpoczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za przewóz dużych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Przykładowo, za przewóz jachtu z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 zł. Za przewóz jachtu na trasie Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 zł.