Jacht Żaglowy, 10m długości, 2,96m szerokości, 3050 kg wagi (Nr 7230048)

Jacht Żaglowy, 10m długości, 2,96m szerokości, 3050 kg wagi

Długość [m]:

9

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

3050

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 629.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Węgorzewo

Od 3 maj 2021 do 9 maj 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Znamirowice

Termin elastyczny


Transport jachtów

Transport jachtu

Żeby uzyskać najlepszą wycenę za transport jachtu, trzeba podać wymiary oraz ciężar łodzi. Takie parametry można otrzymać od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej mierzy się zaczynając od końca dziobu do środka rufy, natomiast wysokość wymierza się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, za to szerokość mierzy się w najszerszym miejscu żaglówki. Rozeznanie się w wymiarach jachtu pomoże firmom transportowym dopasować odpowiednią naczepę oraz spełnić formalne wymogi dyktowane przepisami drogowymi.

W sytuacji, kiedy zestaw będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z antenami rozmieszczonymi na bramownicach. Waga łodzi żaglowej wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przekroczy 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnej wadze żaglówki jest bardzo ważna dla przewoźnika. Żaglówka powinna być ważona w identycznym stanie, w którym jest przewożona (przykładowo z umeblowaniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport jachtu, warto zabrać jak najwięcej rzeczy i zostawić tylko te, które są konieczne na pokładzie. Wszelkie elementy, które zostały zostawione na łodzi żaglowej powinny być ochronione i unieruchomione. Żagle żaglówki powinny zostać zdjęte i zwinięte, urządzenia elektroniczne odłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena transportu żaglówki
Koszty transportu jachtu związane są przede wszystkim od wielkości i ciężaru żaglówki, a także od odcinka między załadunkiem, a rozładunkiem. Ceny transportu małych jachtów rozpoczynają się od 1,2 zł za kilometr. Za transport dużych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Przykładowo, za przewóz jachtu z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 zł. Za przewóz jachtu na odcinku uiszczono kwotę 2690 zł.