(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Jacht żaglowy 9,3 x 2,8 m x 3 m (Nr 7654544)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Jacht żaglowy 9,3 x 2,8 m x 3 m
930 x 280 x 300 cm
3900 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
3900 kg
Dystans
1994 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Wolin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Castelló D'empúries

Termin elastyczny


Transport jachtów

Transportowanie jachtu

Żeby uzyskać najlepszą wycenę za transport jachtu, należy podać wielkość oraz wagę łodzi. Takie parametry można zdobyć od producenta – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej wymierza się od krańca dziobu do środkowej części rufy, natomiast wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, a szerokość mierzy się w najszerszym miejscu łodzi. Rozeznanie się w wymiarach łodzi żaglowej ułatwi przewoźnikom dobrać odpowiednią przyczepę i spełnić obowiązujące zalecenia nakładane przepisami drogowymi.

W przypadku, jeśli zestaw przekroczy 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on posiadać urządzenie viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z antenami rozmieszczonymi na bramownicach. Ciężar łodzi żaglowej wraz z transportującym go samochodem prawdopodobnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnej wadze jachtu jest niezbędna dla przewoźnika. Łódź powinna być ważona w takim samym stanie, w którym będzie przewożona (czyli np. z wyposażeniem, z bagażem). Nim rozpoczniemy transport żaglówki, wypadałoby wyjąć wszystkie niepotrzebne rzeczy i zostawić tylko te, jakie są niezbędne na pokładzie. Wszystkie rzeczy, jakie pozostały na jachcie powinny zostać ochronione i przymocowane. Żagle łodzi żaglowej powinny być zdjęte i zwinięte, urządzenia elektryczne wyłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena przewozu łodzi żaglowej
Koszty transportu jachtu uzależnione są głównie od rozmiarów i wagi łodzi żaglowej, jak również od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty transportu niewielkich jachtów zaczynają się od 1,2 zł/km. Za transport większych jachtów wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Np., za transport żaglówki z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Za przewóz żaglówki na trasie Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 złotych.