(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jacht żaglowy Antila 24.4 (Nr 6240860)

Długość [m]:

8

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

1800

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 613.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Giżycko

1 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Międzybrodzie Bialskie

2 paź 2020


Transport jachtów

Transport łodzi żaglowej

Żeby zdobyć dokładną wycenę za przewóz łodzi żaglowej, trzeba podać wielkość oraz wagę łodzi. Takie dane można uzyskać od producenta – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki wymierza się zaczynając od krańca dziobu do środkowej części rufy, zaś wysokość bierze się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, za to szerokość bierze się w najszerszym miejscu łodzi. Zorientowanie się w wymiarach żaglówki ułatwi firmom transportowym dobrać odpowiednią naczepę i spełnić obowiązujące wymogi narzucone przez przepisy drogowe.

W sytuacji, jeśli zestaw przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami usytuowanymi na bramownicach. Ciężar żaglówki wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przekroczy 3,5 tony – dlatego informacja o dokładnym ciężarze łodzi żaglowej jest niezbędna dla firmy transportowej. Żaglówka powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim będzie odbywał się jej transport (czyli np. z umeblowaniem, z ekwipunkiem). Przed transportem żaglówki, wypadałoby zabrać jak najwięcej rzeczy i pozostawić wyłącznie te, które są niezbędne na łajbie. Wszystkie rzeczy, które pozostały na jachcie powinny zostać zabezpieczone i przymocowane. Żagle jachtu powinny zostać usunięte z masztu i zabezpieczone, urządzenia elektryczne odłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Koszt przewozu jachtu
Koszty przewozu łodzi żaglowej zależne są na ogół od wielkości i wagi żaglówki, jak również od odcinka między załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny transportu niedużych łodzi żaglowych rozpoczynają się zwykle od 1,2 zł za kilometr. Za transport dużych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł/km. Na przykład, za przewóz jachtu z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 złotych. Za transport jachtu na trasie uiszczono kwotę 2690 zł.