Jacht zaglowy AVANCE 36 (Nr 5645347)

Długość [m]:

10.80

Szerokość [m]:

2.8

Wysokość [m]:

4

Waga w kg (łączna):

4700.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 979.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Świnoujście

6 lip 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Lindau (Bodensee)

7 lip 2020


Transport jachtów

Transport jachtu

Aby uzyskać najlepszą wycenę za transport żaglówki, należy podać wymiary oraz ciężar łodzi. Takie dane można zdobyć od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki wymierza się od krańca dziobu do środka rufy, zaś wysokość bierze się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, za to szerokość liczy się w najszerszym miejscu łodzi. Znajomość wymiarów jachtu ułatwi firmom transportowym dobrać odpowiednią naczepę i spełnić obowiązujące zalecenia dyktowane przepisami drogowymi.

W przypadku, jeżeli zestaw będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, które komunikuje się z antenami ulokowanymi na bramownicach. Ciężar żaglówki wraz z transportującym go samochodem prawdopodobnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnej wadze łodzi żaglowej jest bardzo ważna dla przewoźnika. Łódź żaglowa powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim jest odbywał się jej transport (przykładowo z wyposażeniem, z bagażem). Przed transportem jachtu, wypadałoby zabrać jak najwięcej ekwipunku i pozostawić wyłącznie te, które są konieczne na łodzi. Wszelkie elementy, jakie zostały zostawione na łodzi żaglowej powinny zostać zabezpieczone i unieruchomione. Żagle jachtu powinny zostać zdjęte i zabezpieczone, urządzenia elektroniczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Cena transportu łodzi żaglowej
Ceny transportu łodzi żaglowej związane są głównie od wielkości i wagi żaglówki, jak również od długości trasy między załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty transportu niedużych jachtów rozpoczynają się od 1,2 zł za kilometr. Za przewóz dużych jachtów wyda się 2,5-3 zł/km. Np., za przewóz żaglówki z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Przy transporcie jachtu na odcinku uiszczono kwotę 2690 zł.