(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Jacht zaglowy Bavaria 32 Holiday r. prod. 1996 (Nr 8184560)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Jacht zaglowy Bavaria 32 Holiday r. prod. 1996
975 x 320 x 370 cm
4500 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
4500 kg
Dystans
1828 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Grimaud

1 gru 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Barth

Termin elastyczny


Transport jachtów

Transportowanie łodzi żaglowej

Żeby dostać dokładną wycenę za transport żaglówki, trzeba podać wymiary i ciężar łodzi. Takie dane można zdobyć od producenta – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu mierzy się zaczynając od końca dziobu do środkowej części rufy, natomiast wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, za to szerokość liczy się w najszerszym miejscu żaglówki. Rozeznanie się w wymiarach jachtu ułatwi przewoźnikom dopasować odpowiednią naczepę oraz spełnić formalne wymogi dyktowane przepisami drogowymi.

W sytuacji, kiedy zestaw będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że zobowiązuje się on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z odbiornikami rozmieszczonymi na bramownicach. Waga łodzi żaglowej wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnym ciężarze łodzi żaglowej jest niezbędna dla przewoźnika. Łódź żaglowa powinna być ważona w takim samym stanie, w którym jest odbywał się jej transport (czyli np. z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Przed transportem łodzi żaglowej, należy zabrać jak najwięcej rzeczy i pozostawić wyłącznie te, jakie są niezbędne na pokładzie. Wszystkie rzeczy, które zostały zostawione na żaglówce powinny zostać ochronione i unieruchomione. Żagle jachtu powinny być zdjęte i zabezpieczone, urządzenia elektroniczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Cena transportu jachtu
Koszty transportu jachtu uzależnione są głównie od rozmiarów i ciężaru jachtu, jak również od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty transportu niewielkich żaglówek rozpoczynają się od 1,2 zł/km. Za przewóz większych jachtów wyda się 2,5-3 zł/km. Przykładowo, za przewóz żaglówki z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 złotych. Za transport żaglówki na trasie z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 złotych.