(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jacht zaglowy drewniany (Nr 5142534)

Długość [m]:

6.8

Szerokość [m]:

2.2

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

2600

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Dystans: 1415.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Władysławów

24 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Chorwacja, Splitsko-Dalmatinska Županija, Split

30 kwi 2020


Transport jachtów

Transportowanie łodzi żaglowej

Kiedy chcemy dostać najlepszą wycenę za przewóz żaglówki, należy podać wymiary i ciężar łodzi. Takie parametry można otrzymać od wytwórcy – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki wymierza się zaczynając od końca dziobu do środka rufy, zaś wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części łodzi, za to szerokość bierze się w najszerszym miejscu jachtu. Rozeznanie się w wymiarach żaglówki ułatwi firmom transportowym dobrać odpowiednią przyczepę oraz spełnić formalne wymogi dyktowane przepisami drogowymi.

W przypadku, kiedy całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że zobowiązuje się on posiadać urządzenie viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami ulokowanymi na bramownicach. Waga żaglówki wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o dokładnym ciężarze łodzi żaglowej jest potrzebna dla przewoźnika. Łódź żaglowa powinna być ważona w identycznym stanie, w którym będzie przewożona (czyli np. z umeblowaniem, z bagażem). Nim rozpoczniemy transport jachtu, należy wyjąć wszystkie niepotrzebne rzeczy i pozostawić tylko te, jakie są konieczne na pokładzie. Wszystkie elementy, które pozostały na żaglówce powinny zostać osłonięte i przymocowane. Żagle żaglówki powinny być usunięte z masztu i zabezpieczone, urządzenia elektroniczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Cena transportu łodzi żaglowej
Ceny transportu jachtu uzależnione są przede wszystkim od rozmiarów i wagi żaglówki, a także od długości trasy między załadunkiem, a rozładunkiem. Koszty transportu niedużych żaglówek zaczynają się od 1,2 zł/km. Za przewóz większych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Na przykład, za transport łodzi żaglowej z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 zł. Przy transporcie łodzi żaglowej na odcinku Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 zł.