(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Jachty Dodano: 2017-05-03 14:50

Jacht żaglowy kabinowy długość 7,5m szerokość 2,5 waga 1400kg (z załadunkiem, wodowanie na slipie. Również zlecę transport powrotny)

(Nr 1766010)
Jacht żaglowy kabinowy długość 7,5m szerokość 2,5 waga 1400kg (z załadunkiem, wodowanie na slipie. Również zlecę transport powrotny)

Długość [m]:

7.5

Szerokość [m]:

2.5

Waga w kg:

1400.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 37.00 km

Informacje dodatkowe:

Zlecę transport w dniu 17-07-2017 wraz z załadunkiem łódź, wodowana będzie na slipie. Zlecę również transport powrotni 03-08-2017

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (2)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport jachtu

    Żeby dostać najlepszą wycenę za transport jachtu, trzeba podać wielkość i wagę łodzi. Takie parametry można uzyskać od producenta – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki wymierza się od krańca dziobu do środka rufy, natomiast wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części łodzi, a szerokość mierzy się w najszerszym miejscu żaglówki. Zorientowanie się w wymiarach łodzi żaglowej ułatwi przewoźnikom dopasować właściwą przyczepę i spełnić formalne wymogi narzucone przepisami drogowymi.

    W przypadku, jeżeli całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z antenami usytuowanymi na bramownicach. Ciężar żaglówki wraz z transportującym go samochodem prawdopodobnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o dokładnym ciężarze żaglówki jest bardzo ważna dla przewoźnika. Łódź żaglowa powinna być ważona w identycznym stanie, w którym jest przewożona (czyli np. z wyposażeniem, z bagażem). Nim rozpoczniemy transport jachtu, warto zabrać wszystkie niepotrzebne rzeczy i zostawić wyłącznie te, jakiekonieczne na łajbie. Wszystkie przedmioty, jakie pozostały na żaglówce powinny być osłonięte i unieruchomione. Żagle łodzi żaglowej powinny być usunięte z masztu i zabezpieczone, urządzenia elektroniczne odłączone, a kable i przewody osłonięte.


Koszt transportu żaglówki
    Ceny przewozu żaglówki związaneprzede wszystkim od wielkości i wagi jachtu, a także od odcinka między załadunkiem, a rozładunkiem. Ceny przewozu małych łodzi żaglowych rozpoczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za transport większych jachtów wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Np., za przewóz żaglówki z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 . Przy przewozie łodzi żaglowej na odcinku z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 złotych.

Adres i termin nadania

Sępólno Krajeńskie, Polska

17 lip 2017

Adres i termin dostawy

Koronowo, Polska

17 lip 2017