(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Jachty Dodano: 2017-05-03 14:50

Jacht żaglowy kabinowy długość 7,5m szerokość 2,5 waga 1400kg (z załadunkiem, wodowanie na slipie. Również zlecę transport powrotny)

(Nr 1766010)
Jacht żaglowy kabinowy długość 7,5m szerokość 2,5 waga 1400kg (z załadunkiem, wodowanie na slipie. Również zlecę transport powrotny)

Długość [m]:

7.5

Szerokość [m]:

2.5

Waga w kg:

1400.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 37.00 km

Informacje dodatkowe:

Zlecę transport w dniu 17-07-2017 wraz z załadunkiem łódź, wodowana będzie na slipie. Zlecę również transport powrotni 03-08-2017

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (2)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport jachtu

    Gdy potrzebujemy zdobyć dokładną wycenę za przewóz jachtu, należy podać gabaryty oraz ciężar łodzi. Takie dane można zdobyć od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki wymierza się od krańca dziobu, aż do środkowej części rufy, za to wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, a szerokość bierze się w najszerszym miejscu łodzi. Zorientowanie się w wymiarach łodzi żaglowej pomoże przewoźnikom dobrać właściwą naczepę i spełnić obowiązujące zalecenia narzucone przez przepisy drogowe.

    W sytuacji, jeśli zestaw przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami ulokowanymi na bramownicach. Ciężar łodzi żaglowej wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przekroczy 3,5 tony – dlatego informacja o dokładnej wadze jachtu jest istotna dla przewoźnika. Żaglówka powinna być ważona w identycznym stanie, w którym będzie transportowana (przykładowo z wyposażeniem, z bagażem). Przed transportem jachtu, wypadałoby zabrać jak najwięcej rzeczy i zostawić tylko te, jakie są niezbędne na pokładzie. Wszelkie przedmioty, jakie zostały zostawione na żaglówce powinny być zabezpieczone i unieruchomione. Żagle łodzi żaglowej powinny być usunięte z masztu i zabezpieczone, urządzenia elektryczne wyłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena przewozu żaglówki
    Koszty przewozu jachtu związane są głównie od rozmiarów i wagi żaglówki, jak również od odcinka między załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty transportu małych jachtów zaczynają się od 1,2 zł/km. Za przewóz dużych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Przykładowo, za transport żaglówki z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 zł. Za przewóz łodzi żaglowej na trasie z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 zł.

Adres i termin nadania

Sępólno Krajeńskie, Polska

17 lip 2017

Adres i termin dostawy

Koronowo, Polska

17 lip 2017