(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Jacht żaglowy mikron (Nr 8061878)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Jacht żaglowy mikron
550 x 248 x 170 cm
500 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
500 kg
Dystans
329 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Sokole-Kuźnica

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Barkowice Mokre

Termin elastyczny


Transport jachtów

Przewożenie łodzi żaglowej

Aby dostać dokładną wycenę za przewóz żaglówki, należy podać wymiary oraz ciężar łodzi. Takie dane można dostać od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu wymierza się od krańca dziobu, aż do środkowej części rufy, natomiast wysokość wymierza się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, za to szerokość wymierza się w najszerszym miejscu żaglówki. Zorientowanie się w wymiarach żaglówki ułatwi przewoźnikom dobrać odpowiednią przyczepę oraz spełnić obowiązujące zalecenia narzucone przepisami drogowymi.

W sytuacji, kiedy zestaw będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami rozmieszczonymi na bramownicach. Waga żaglówki wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o dokładnej wadze żaglówki jest niezbędna dla przewoźnika. Łódź powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim jest transportowana (czyli np. z wyposażeniem, z bagażem). Przed transportem jachtu, wypadałoby zabrać jak najwięcej rzeczy i pozostawić tylko te, które są konieczne na pokładzie. Wszystkie przedmioty, jakie pozostały na jachcie powinny zostać osłonięte i przymocowane. Żagle łodzi żaglowej powinny zostać zdjęte i zabezpieczone, urządzenia elektroniczne odłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena transportu jachtu
Koszty przewozu jachtu zależne są głównie od wielkości i ciężaru jachtu, a także od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a rozładunkiem. Koszty transportu niedużych łodzi żaglowych zaczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za transport dużych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł/km. Np., za przewóz łodzi żaglowej z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 zł. Przy przewozie łodzi żaglowej na trasie Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 złotych.