(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Jachty Dodano: 2018-05-25 10:30

Jacht żaglowy na przyczepie

(Nr 2748872)

Długość [m]:

9

Szerokość [m]:

2.3

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

1200.00

Dystans: 1590.00 km

Informacje dodatkowe:

Dokumenty przyczepy wyślę. *******.pl

Oferty od Przewoźników (0)

5000 zł

ID firmy: 58760
nieaktualna przesyłka

Szczegóły oferty:

Data oferty:

27-05-2018, 13:13

Załadunek możliwy w terminach:

od 2018-05-31 do 2018-09-30

Dostawa:

Następny dzień

Sposób transportu:

samochód dostawczy

Opis oferty:

Cena (zawiera VAT): 5000 zł

Wiadomości:

Bezpieczny transport Akceptując ofertę poprzez Clicktrans.pl zyskujesz dodatkowe bezpieczeństwo przesyłki. Pamiętaj, że transakcje zawierane bez akceptacji oferty nie są bezpieczne. Więcej informacji >

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport jachtu

    Kiedy chcemy dostać dokładną wycenę za transport jachtu, należy podać wymiary i wagę łodzi. Takie parametry można dostać od wytwórcy – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki mierzy się zaczynając od krańca dziobu do środka rufy, zaś wysokość bierze się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, a szerokość mierzy się w najszerszym miejscu łodzi. Zorientowanie się w wymiarach żaglówki pomoże firmom transportowym dobrać właściwą przyczepę oraz spełnić obowiązujące zalecenia dyktowane przepisami drogowymi.

    W sytuacji, jeżeli zestaw będzie większy niż 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, które komunikuje się z odbiornikami usytuowanymi na bramownicach. Ciężar łodzi żaglowej wraz z transportującym go samochodem prawdopodobnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnym ciężarze łodzi żaglowej jest istotna dla przewoźnika. Żaglówka powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim będzie przewożona (czyli np. z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport jachtu, warto wyciągnąć jak najwięcej rzeczy i zostawić tylko te, jakie są niezbędne na łajbie. Wszystkie elementy, jakie pozostały na łodzi żaglowej powinny być zabezpieczone i przymocowane. Żagle żaglówki powinny być zdjęte i zwinięte, urządzenia elektryczne wyłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena transportu jachtu
    Koszty przewozu jachtu zależne są głównie od wielkości i wagi jachtu, a także od długości trasy między załadunkiem, a rozładunkiem. Koszty transportu małych żaglówek zaczynają się zwykle od 1,2 zł za kilometr. Za przewóz dużych łodzi żaglowych zapłaci się 2,5-3 zł za kilometr. Np., za przewóz łodzi żaglowej z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 złotych. Za przewóz łodzi żaglowej na trasie uiszczono kwotę 2690 złotych.

Adres i termin nadania

Porto Ercole, Włochy

Od 26 maj 2018 do 28 maj 2018

Adres i termin dostawy

Szczecin, Polska

14 cze 2018