(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Jachty Dodano: 2018-05-27 11:22

Jacht żaglowy na przyczepie (Nr 2754896)

Długość [m]:

7.90

Szerokość [m]:

2.50

Wysokość [m]:

2.4

Waga w kg (łączna):

1800.00

Dystans: 2460.00 km

Transport jachtów

    Kiedy chcemy dostać dokładną wycenę za transport żaglówki, należy podać gabaryty i wagę łodzi. Takie parametry można dostać od producenta – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu wymierza się od krańca dziobu, aż do środka rufy, natomiast wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, za to szerokość bierze się w najszerszym miejscu łodzi. Zorientowanie się w wymiarach jachtu ułatwi firmom transportowym dopasować właściwą przyczepę oraz spełnić formalne zalecenia nakładane przepisami drogowymi.

    W przypadku, kiedy całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami usytuowanymi na bramownicach. Ciężar łodzi żaglowej wraz z transportującym go samochodem prawdopodobnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o dokładnej wadze żaglówki jest potrzebna dla przewoźnika. Łódź powinna być ważona w takim samym stanie, w którym jest transportowana (przykładowo z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Przed transportem łodzi żaglowej, należy zabrać jak najwięcej ekwipunku i pozostawić wyłącznie te, jakie są niezbędne na łodzi. Wszystkie elementy, jakie pozostały na jachcie powinny być ochronione i unieruchomione. Żagle jachtu powinny być zdjęte i zabezpieczone, przyrządy elektryczne wyłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Koszt transportu jachtu
    Koszty transportu łodzi żaglowej związane są zazwyczaj od wielkości i ciężaru jachtu, a także od długości trasy między załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty transportu małych żaglówek zaczynają się zwykle od 1,2 zł za kilometr. Za transport dużych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Np., za przewóz jachtu z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Przy transporcie żaglówki na trasie z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 złotych.

Adres i termin nadania

Nauplion, Grecja

20 lip 2018

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Termin elastyczny