(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jacht żaglowy na przyczepie (Nr 6073989)

Długość [m]:

12

Szerokość [m]:

2.54

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

2800

Budżet zlecenia [zł]:

6000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2068.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Aix-En-Provence

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny


Transport jachtów

Transport łodzi żaglowej

Aby dostać najlepszą wycenę za transport łodzi żaglowej, trzeba podać wielkość i wagę łodzi. Takie dane można otrzymać od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej mierzy się zaczynając od końca dziobu, aż do środkowej części rufy, natomiast wysokość bierze się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, za to szerokość bierze się w najszerszym miejscu jachtu. Wiedza o wymiarach jachtu pomoże firmom transportowym dopasować odpowiednią przyczepę oraz spełnić obowiązujące wymogi nakładane przez przepisy drogowe.

W sytuacji, jeżeli całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że powinien on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami rozmieszczonymi na bramownicach. Ciężar łodzi żaglowej wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przekroczy 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnej wadze jachtu jest niezbędna dla przewoźnika. Łódź powinna być ważona w identycznym stanie, w którym jest odbywał się jej transport (przykładowo z umeblowaniem, z ekwipunkiem). Przed transportem jachtu, warto wyciągnąć jak najwięcej ekwipunku i zostawić wyłącznie te, które są niezbędne na łajbie. Wszystkie elementy, które pozostały na jachcie powinny zostać ochronione i unieruchomione. Żagle żaglówki powinny być zdjęte i zwinięte, przyrządy elektryczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Cena transportu jachtu
Koszty transportu łodzi żaglowej uzależnione są zazwyczaj od wielkości i wagi żaglówki, jak również od długości trasy między załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty przewozu niedużych żaglówek rozpoczynają się od 1,2 zł/km. Za przewóz dużych jachtów wyda się 2,5-3 zł/km. Przykładowo, za transport jachtu z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 złotych. Przy przewozie jachtu na trasie Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 zł.