(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Jachty Dodano: 2018-01-25 21:46

jacht żaglowy na przyczepie transportowej

(Nr 2321780)
jacht żaglowy na przyczepie transportowej

Długość [m]:

8.5

Szerokość [m]:

2.50

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

1500.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: km

Informacje dodatkowe:

Jacht żaglowy, zwinięte ożaglowanie, z silnikiem zaburtowym na przyczepie transportowej. Parametry przybliżone, ale podane w granicy tolerancji.

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport jachtów

Transportowanie łodzi żaglowej

Kiedy chcemy otrzymać dokładną wycenę za przewóz łodzi żaglowej, należy podać wielkość oraz wagę łodzi. Takie dane można dostać od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu wymierza się zaczynając od krańca dziobu do środka rufy, zaś wysokość bierze się od dna do najwyższej stałej części łodzi, za to szerokość bierze się w najszerszym miejscu jachtu. Rozeznanie się w wymiarach żaglówki pomoże firmom transportowym dopasować właściwą naczepę oraz spełnić formalne zalecenia nakładane przez przepisy drogowe.

W sytuacji, jeżeli całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on posiadać urządzenie viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z antenami rozmieszczonymi na bramownicach. Waga łodzi żaglowej wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnej wadze jachtu jest bardzo ważna dla przewoźnika. Żaglówka powinna być ważona w identycznym stanie, w którym jest przewożona (czyli np. z umeblowaniem, z bagażem). Nim rozpoczniemy transport łodzi żaglowej, wypadałoby wyjąć jak najwięcej ekwipunku i zostawić tylko te, które są niezbędne na łodzi. Wszelkie przedmioty, jakie zostały zostawione na łodzi żaglowej powinny być osłonięte i przymocowane. Żagle żaglówki powinny być usunięte z masztu i zwinięte, urządzenia elektroniczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Cena transportu łodzi żaglowej
Koszty przewozu łodzi żaglowej uzależnione są zazwyczaj od wielkości i wagi jachtu, jak również od odcinka między załadunkiem, a rozładunkiem. Koszty transportu małych jachtów zaczynają się zwykle od 1,2 zł za kilometr. Za przewóz dużych jachtów wyda się 2,5-3 zł/km. Na przykład, za przewóz żaglówki z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Za transport żaglówki na odcinku uiszczono kwotę 2690 zł.

Adres i termin nadania

Cordova Lane, Rancho Cordova, 95670, Stany Zjednoczone

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gdynia, Polska

Termin elastyczny