(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Jachty Dodano: 2018-01-25 21:46

jacht żaglowy na przyczepie transportowej

(Nr 2321780)
jacht żaglowy na przyczepie transportowej

Długość [m]:

8.5

Szerokość [m]:

2.50

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

1500.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: km

Transport jachtów

    Gdy potrzebujemy dostać najlepszą wycenę za przewóz łodzi żaglowej, należy podać wielkość i ciężar łodzi. Takie dane można dostać od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej mierzy się zaczynając od końca dziobu, aż do środka rufy, natomiast wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części jachtu, a szerokość wymierza się w najszerszym miejscu łodzi. Znajomość wymiarów żaglówki ułatwi przewoźnikom dobrać odpowiednią przyczepę oraz spełnić obowiązujące wymogi narzucone przepisami drogowymi.

    W przypadku, gdy całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, które komunikuje się z odbiornikami usytuowanymi na bramownicach. Ciężar jachtu wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o dokładnej wadze żaglówki jest bardzo ważna dla firmy transportowej. Żaglówka powinna być ważona w identycznym stanie, w którym będzie przewożona (czyli np. z umeblowaniem, z ekwipunkiem). Przed transportem łodzi żaglowej, należy zabrać jak najwięcej rzeczy i pozostawić tylko te, jakie są konieczne na łodzi. Wszystkie przedmioty, które zostały zostawione na żaglówce powinny być zabezpieczone i unieruchomione. Żagle żaglówki powinny być zdjęte i zabezpieczone, urządzenia elektroniczne odłączone, a kable i przewody osłonięte.

Cena transportu żaglówki
    Koszty przewozu łodzi żaglowej uzależnione są zazwyczaj od wielkości i wagi łodzi żaglowej, jak również od odcinka pomiędzy załadunkiem, a rozładunkiem. Koszty przewozu niedużych jachtów rozpoczynają się od 1,2 zł za kilometr. Za przewóz dużych jachtów wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Przykładowo, za transport jachtu z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 złotych. Przy przewozie łodzi żaglowej na odcinku Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 złotych.

Adres i termin nadania

Cordova Lane, Rancho Cordova, 95670, Stany Zjednoczone

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gdynia, Polska

Termin elastyczny