(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Jachty Dodano: 2017-11-17 16:31

Jacht żaglowy Solina 27

(Nr 2162187)
Jacht żaglowy Solina 27

Długość [m]:

8

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

1.9

Waga w kg (łączna):

2000.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 195.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport jachtów

    Gdy potrzebujemy otrzymać najlepszą wycenę za przewóz łodzi żaglowej, należy podać wymiary oraz ciężar łodzi. Takie parametry można zdobyć od producenta – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej mierzy się od krańca dziobu, aż do środka rufy, natomiast wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części jachtu, za to szerokość mierzy się w najszerszym miejscu łodzi żaglowej. Wiedza o wymiarach jachtu ułatwi firmom transportowym dopasować odpowiednią naczepę i spełnić formalne zalecenia narzucone przepisami drogowymi.

    W przypadku, kiedy całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z antenami rozmieszczonymi na bramownicach. Waga jachtu wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnym ciężarze jachtu jest potrzebna dla przewoźnika. Łódź żaglowa powinna być ważona w identycznym stanie, w którym będzie odbywał się jej transport (przykładowo z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Przed transportem łodzi żaglowej, wypadałoby wyciągnąć jak najwięcej rzeczy i zostawić tylko te, które są niezbędne na pokładzie. Wszystkie elementy, które pozostały na jachcie powinny zostać zabezpieczone i przymocowane. Żagle żaglówki powinny być zdjęte i zwinięte, urządzenia elektroniczne odłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena transportu łodzi żaglowej
    Ceny transportu łodzi żaglowej związane są zazwyczaj od rozmiarów i ciężaru jachtu, a także od odcinka pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny transportu małych łodzi żaglowych zaczynają się od 1,2 zł za kilometr. Za transport większych jachtów wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Przykładowo, za transport łodzi żaglowej z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Przy transporcie łodzi żaglowej na odcinku uiszczono kwotę 2690 złotych.

Adres i termin nadania

Czaplinek, 78-550, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bzowo, 86-160, Polska

Termin elastyczny