(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

jacht zaglowy Twister 36 (Nr 6537187)

Długość [m]:

11.3

Szerokość [m]:

4.0

Wysokość [m]:

2.2

Waga w kg (łączna):

6500

Dystans: 1167.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Heiligenhafen

25 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Pisz

15 paź 2020


Transport jachtów

Przewożenie łodzi żaglowej

Gdy potrzebujemy otrzymać najlepszą wycenę za transport łodzi żaglowej, trzeba podać wymiary i ciężar łodzi. Takie dane można uzyskać od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu mierzy się zaczynając od krańca dziobu, aż do środka rufy, natomiast wysokość bierze się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, za to szerokość liczy się w najszerszym miejscu żaglówki. Znajomość wymiarów żaglówki ułatwi firmom transportowym dobrać odpowiednią przyczepę oraz spełnić obowiązujące wymogi dyktowane przepisami drogowymi.

W przypadku, gdy zestaw przekroczy 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że zobowiązuje się on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z antenami umieszczonymi na bramownicach. Ciężar żaglówki wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o dokładnej wadze żaglówki jest bardzo ważna dla firmy transportowej. Żaglówka powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim będzie przewożona (przykładowo z umeblowaniem, z bagażem). Przed transportem łodzi żaglowej, należy zabrać jak najwięcej ekwipunku i pozostawić tylko te, które są niezbędne na pokładzie. Wszystkie elementy, jakie zostały zostawione na jachcie powinny zostać zabezpieczone i przymocowane. Żagle łodzi żaglowej powinny być usunięte z masztu i zwinięte, przyrządy elektroniczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Cena przewozu łodzi żaglowej
Ceny transportu łodzi żaglowej zależne są zazwyczaj od wielkości i ciężaru żaglówki, jak również od długości trasy między załadunkiem, a rozładunkiem. Koszty transportu niewielkich żaglówek zaczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za transport większych łodzi żaglowych zapłaci się 2,5-3 zł za kilometr. Przykładowo, za przewóz łodzi żaglowej z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Za przewóz jachtu na odcinku Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 złotych.