(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

jacht żaglowy z kilem (Nr 5672595)

jacht żaglowy z kilem

Długość [m]:

10

Szerokość [m]:

3.2

Wysokość [m]:

3.8

Waga w kg (łączna):

5000

Dystans: 1393.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

13 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Friuli-Wenecja Julijska, Monfalcone

Termin elastyczny


Transport jachtów

Transportowanie jachtu

Żeby otrzymać najlepszą wycenę za transport łodzi żaglowej, trzeba podać gabaryty i wagę łodzi. Takie parametry można zdobyć od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej wymierza się zaczynając od końca dziobu do środka rufy, zaś wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, za to szerokość bierze się w najszerszym miejscu łodzi. Zorientowanie się w wymiarach żaglówki pomoże firmom transportowym dopasować właściwą przyczepę i spełnić obowiązujące wymogi nakładane przez przepisy drogowe.

W sytuacji, gdy zestaw przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że powinien on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z antenami rozmieszczonymi na bramownicach. Ciężar jachtu wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnym ciężarze łodzi żaglowej jest potrzebna dla firmy transportowej. Łódź żaglowa powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim będzie transportowana (czyli np. z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Przed transportem jachtu, warto zabrać jak najwięcej rzeczy i zostawić wyłącznie te, jakie są konieczne na pokładzie. Wszystkie rzeczy, które pozostały na jachcie powinny zostać osłonięte i unieruchomione. Żagle łodzi żaglowej powinny zostać usunięte z masztu i zabezpieczone, przyrządy elektryczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt przewozu jachtu
Ceny transportu żaglówki zależne są przede wszystkim od rozmiarów i wagi łodzi żaglowej, a także od odcinka między załadunkiem, a rozładunkiem. Koszty transportu małych żaglówek zaczynają się od 1,2 zł/km. Za przewóz większych łodzi żaglowych zapłaci się 2,5-3 zł/km. Na przykład, za przewóz żaglówki z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Przy transporcie żaglówki na trasie z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 złotych.