Jack russel (Nr 6451251)

Jack russel

Waga w kg (łączna):

8

Dystans: 1914.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Greater Manchester, Manchester

20 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Sosnowiec

22 wrz 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem chore ani zranione. Kiedy zamierzamy przetransportować psa, kota lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, kiedy mamy należyty transporter. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.