(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jaguar 420 (Nr 5729754)

Marka i model:

Jaguar 420

Waga w kg (łączna):

1600

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1905.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Région De Bruxelles-Capitale - Brussels Hoofdstedelijk Gewest, Bruksela

Od 20 sty 2020 do 29 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Jaén

Od 27 sty 2020 do 29 lut 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.