(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 17:13

jaguar 420g

(Nr 2332316)
jaguar 420g

Marka i model:

jaguar 420g

Waga w kg (łączna):

1890.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2065.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Liverpool, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wolanów, Polska

Termin elastyczny