Jaguar F-Pace (Nr 7569726)

Jaguar F-Pace
Waga
Sztuk
Jaguar F-Pace 1 Gen. (2016 - 2020) Crossover
Długość
473 cm
Szerokość
207 cm
Wysokość
167 cm
ok.
1915 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1915 kg
Dystans
1760 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Mole Valley

26 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

25 paź 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.