Jaguar F-Pace (Nr 7569726)

Jaguar F-Pace
Waga
Sztuk
Jaguar F-Pace 1 Gen. (2016 - 2020) Crossover
Długość
473 cm
Szerokość
207 cm
Wysokość
167 cm
ok.
1915 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1915 kg
Dystans
1760 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Mole Valley

26 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

25 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.